minidev
L.G.B.T.T YAZILARI
2008 LGBTT Onur Haftası Programı
2008 Onur Haftası Programı açıklandı!
 
23 Haziran Pazartesi
12:00 - 14:00
LambDaDa 1
Kopart’tan Kolaj Ve Şiir Atölyesi Sunumu
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi
 
14:15 - 15:15
Stencil 1
Duvarların Dili Olsa
Nalan Yırtmaç’tan Stencil Atölyesi Sunumu
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi
 
15:30 - 17:00
Sticker/Afiş, Görsel Propaganda 1
Propagandanın 'Göster' Dediği
İç-Mihrak’tan Görsel Propaganda Atölyesi Sunumu
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi

19:30 - 21:00
Dans
Benimle Dans Eder misin?
İlyas Odman’dan Dans Atölyesi
Yer: Çatı Dans Stüdyosu
 
24 Haziran Salı
 
12.00-14.00 
Audio Porn
Dj Khan’dan Porno Filmlerde Ses Kullanımı Atölyesi
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi
 
14.15-16.15
LambDaDa 2
Kopart’tan Kolaj Ve Şiir Atölyesi 
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi
 
16.45- 18.45
Stencil 2
Duvarların Dili Olsa
Nalan Yırtmaç’tan Stencil Atölyesi
Yer: Hafriyat Karaköy
 
19.15 - 21:15
Sticker/Afiş, Görsel Propaganda 2
Propagandanın 'Göster' Dediği
İç-Mihrak’tan Görsel Propaganda Atölyesi
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi
 
Not: Tüm atölyeler İçin ön kayıt gereklidir.
Ön kayıt için telefon: 505 795 68 02 (Rüzgar)
Programda ardıl atölyeye katılmak isteyenlerin ilk atölyeye katılmış olması tercih edilir.
 
25 Haziran Çarşamba
 
12.00-14.00
Panel
Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin
 
Sebahat Tuncel (Milletvekili, Demokratik Toplum Partisi)
Dilek Kurban (Sayfa Editörü, Agos Gazetesi)
Ferda Ülker (Bağımsız Feminist/Antimilitarist)
Pınar İlkkaracan (Feminist, Kadının İnsan Hakları ve Yeni Çözümler Derneği)
Moderatör/Konuşmacı: Zeliha Deniz (Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği)
 
Yer: Fransız Kültür Merkezi

14.30-16.30
Panel
Dördüncü Kuvvet Medyaya "Terso" Bir Bakış
Berat Günçıkan (Gazeteci/Yazar, Cumhuriyet Gazetesi)
Emine Özcan (Gazeteci, Bianet)
Erdir Zat (Gazeteci, Express)
Murat Çelikkan (Gazeteci, Yeni Aktüel)
Moderatör: Ozan Kalkan (Morel Eskişehir LGBTT Oluşumu/Kaos GL Muhabiri)
 
Yer: Fransız Kültür Merkezi


17.00-19.00
Panel
İlahi Adalet! Sen Bir Ömürsün…
Umut Güner (Kaos GL Derneği/Uluslararası Af Örgütü)
Belgin Çelik (Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği)
Senem Doğanoğlu (Avukat, Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği)
Turgut Tarhanlı (Akademisyen, İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Moderatör: Fırat Söyle (Avukat, Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği)
 
Yer: Fransız Kültür Merkezi


19.15-20.45
Tiyatro Oyunu
Cin’sel Problemler
Yer: Fransız Kültür Merkezi

22.00-04.00
Açılış Partisi
Ahlaksız Nağmeler Gecesi
Khan (Live)
BANG!
NOİZE aka Avni Ertepe
 
Yer: Studio Live            
 
26 Haziran Perşembe
 
12.00-13.30
Kısa Filmler

Red Coat/ Deniz Buga
Mahrem/ Deniz Buga
Wednesdays/Deniz Buga
Travestiler/ Aykut Atasay
Pembe Hayat/ Kara Haber
2+1/Anıl Temur

Yer: Fransız Kültür Merkezi


13.30- 14.00
Performans
Ana Hoffner
Yer: Fransız Kültür Merkezi


14.30-16.30
Panel
Homofobik Olmayan Bir Destek Mümkün
Melek Göregenli (Akademisyen/Sosyal Psikolog, Ege Üniversitesi)
Nesrin Yetkin (Psikiyatrist, Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği)
Murad Yüksel (Klinik Psikolog, Pozitif Yaşam Derneği)
Moderatör/Konuşmacı: İzlem Aybastı (Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği)
 
Yer: Fransız Kültür Merkezi

16.30 – 17.00
Gösteri
Nar/Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü
Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
17.30-19.30
Panel
Örgütlenmeyi Başlat, Madiliği Naşlat!
Trans Mücadelesinde Örgütlenme Deneyimleri
Buse Kılıçkaya (Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği)
Öykü Su (Piramid GL Diyarbakır)
Aligül Arıkan (Trans Erkek İnisiyatifi - İstanbul)
Demet Han (İzmir Travesti ve Transseksüel İnisiyatifi)
Moderatör/Konuşmacı: Seyhan Arman (Oyuncu)

Yer: Fransız Kültür Merkezi

20.00-21.00
Stand-Up
Cadının Bohçası/Esmeray
Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
27 Haziran Cuma
 
12.00-14.30
Film Gösterimi
Raval Raval
Yer: Fransız Kültür Merkezi


15.00-17.00
Panel
Dans Edemeyeceksek, Bu Bizim Devrimimiz Değil!
Lale Akgün (Milletvekili, Sosyalist Demokrat Parti - Almanya)
Ufuk Uras (Milletvekili, Özgürlük ve Dayanışma Partisi)
Elif Karan (Emekçi Hareket Partili LGBTT’ler)
Meltem Oral (Küresel Eylem Grubu)
Ozan Ersan (Genç-Sen)
Moderatör: Devrim Sezer (Kaos GL İzmir)
 
Yer: Fransız Kültür Merkezi

17.30-19.30
Panel
Sevsinler Ahlakınızı
Pınar Selek (Feminist/Sosyolog, Amargi Kadın Akademisi)
Hülya Gülbahar (Feminist/Avukat,Kadın Adayları Destekleme Derneği)
Burcu Ersoy (Kaos GL Derneği)
Liz Amado (Femist, Kadının İnsan Hakları ve Yeni Çözümler Derneği)
Moderatör: Barış Gencer (ODTÜ Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Topluluğu)

Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
20.00-21.00
Tiyatro Oyunu
Çirkin İnsan Yavrusu
Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
22.00-04.00
Parti
Dünyanın Tüm Melodileri Birleşin!
45’lik Şarkılar-Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu
Dj İpek
Kinky İmam
 
Yer: Ghetto
 
28 Haziran Cumartesi
 
12.00-13.30
Film Gösterimi
Ara/Ümit Ünal
Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
14.00-16.00
Panel
İçi Dolu Boş Küme: Müslüman LGBTT’ler

Muhsin Hendricks (İmam - Güney Afrika)
Rasha Moumneh (HELEM - Lübnan)
Rauda Morcos (ASWAT - Filistin)
Chantal Bartamian (MEEM - Lübnan)
Moderatör: Reşat Saban (Homofobiye Karşı İnsiyatif - Kıbrıs)
 
Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
16.30-19.00
Forum
Siyah ve Beyazdan Bir Gökkuşağı Yaratmak
Moderatör: Rüzgar Gözüm/Baran Ergenç
 
19.30-21.00
Performans
İlyas Odman
(Ateşli Fanteziler, Kareograf: Ertuğ Altınay)
Darb, Kareograf: İlyas Odman)
Lezbiyen Virüsü
Pozitif

Yer: Fransız Kültür Merkezi
 
22.00-02.00
Sürpriz Parti
“Mutlu Yıllar Bize”
dj Haziran
dj Baralinda
dj Zanetti
 
Yer: Bigudi LGBT Club


29 Haziran Pazar
 
15.00-17.00
LGBTT Onur Yürüyüşü ve Hormonlu Domates Ödül Töreni
Buluşma: Taksim Tramvay Durağı/Beyoğlu
Basın Açıklaması: Odakule Önü/Beyoğlu
 
17.30-19.30
Onur Haftası Kapanış Kokteyli
Yer: Lambdaistanbul Kültür Merkezi
 
 
*Tüm panellerde ve forumda Türkçe - İnglizce ve İnglizce - Türkçe simultane çeviri yapılacaktır.

Değerli katkılarından dolayı Frederick Ebert Stiftung, Açık Toplum Enstitüsü, Global Dialogue, Fransız Kültür Merkezi, Çatı Dans Stüdyosu ve Hafriyat Karaköy’e teşekkür ederiz.

Etkinlik Adresleri:


.Lambdaistanbul Kültür Merkezi: Katip Çelebi Mah. Tel Sok. 28/5 Beyoğlu
..Fransız Kültür Merkezi: İstiklal Caddesi No: 8 Beyoğlu
…Studio Live: Atıf Yılmaz Cad. No: 17 Kat: 2-3 Beyoğlu
….Ghetto: Kalyoncu Kulluk Caddesi, 10 Beyoğlu
…..Çatı Dans Stüdyosu: İstiklal Caddesi, Sadri Alışık Sokak, No:33 B Blok Daire:4 Beyoğlu
……Hafriyat Karaköy: Necatibey Caddesi no: 79 Karaköy
 
 
BU BÖLÜMÜN DİĞER YAZILARI

(Kasım 2007 öncesi)
 


(Kasım 2007 öncesi)



BU SAYFAYI TAVSİYE ET!