minidev
GAZZE İÇİN-Mutlaka izleyin
Amerikalı müzisyen Michael Heart'ın Gazze için yazdığı "We will not go down" adlı şarkı.
Haftalık Düşünce Özgürlüğü Bülteni
Taraf Gazetesine "Aktütün" Davası-Taş atan çocuğun babasına ‘cezaevine giriş yasağı’ -TRT Şeş'ten RTÜK'e Kürtçe Darbesi!

Türk kardeşlerime mektup-Jean Kehayan-LIBERATION
Fransa'da Liberation Gazetesi'nde 5 Ocak 2009'da yayımlanan Ermeni asıllı Fransız gazeteci /yazar Kehayan'ın yazısı
Adı Uğur'du-Adil Okay
Sizin de Uğur’unuz, canınız, cananınız öldürülebilir. Sizi koruması için vergilerinizle maaşlarını ödediğiniz güçler, yarın sizin de çocuğunuzu ‘yanlışlıkla’ katledebilir.
Çocukları vuranlar da aklanır
O, 12 yaşındaki o çocuk, o soğuk mahkeme koridorlarında, o bir zamanlar çocuk olmuş büyük adamların; okumuş, yutmuş beyinlerin kalemleriyle bir daha öldürüldü.
Odamda volta atarak yaptığım Ergenekon kazısı- Gökhan Özgün
Polis Türkiye’yi kazıp her yerden cephane çıkartırken, ben de kendi imkânlarımla ele geçirdiğim ‘zihin krokileri’nin izini sürerek bir başka kazı yaptım
Yahudiler için büyük tehlike: İsrail- Roni Margulies
Alman faşizminin elinde soykırıma uğramış, altı milyon kurban vermiş, ırkçılıktan ve ayrımcılıktan bu kadar eziyet görmüş bir halk, nasıl olur da bir başka halka bu kadar acımasız davranabilir, böylesine vahşet uygulayabilir?
“Kemalistler” mi ilerici, Mazlumder’ci “İslamcılar” mı?-Baskın Oran
İslamcıların içinden gelen Mazlumder’in 15-16 Kasım’daki “Dinî ve Etnik Ayrımcılık” sempozyumunda dinlediklerim kadar beni hayatta mutlu eden çok az şey dinledim.
Gerisini sen düşün başbakan...-Gökhan Özgün
Artık yavaş yavaş doğru yerde duruyorsun zaten. Senden önceki bütün başbakanların durduğu yerde duruyorsun.
Doğru yer orası, biliyorsun. Çünkü orada durduğun vakit, başın birilerinin ayaklarına değiyor.
Başbakan’ın seyahatleri-Cengiz Aktar
Başbakan yurtdışında ne vakit ağzını açsa AB yolunda kararlı bir şekilde ilerlendiğini ve hedeften şaşılmayacağını söylüyor. Dinleyenler gülmekten kendilerini alamıyorlardır.
Obama şaşırma sabrımızı taşırma-Cengiz Aktar
Dünyada Obama ve yardımcısı ‘Türk düşmanı’ yaftalı Joe Biden’in seçilmesine bir tek bizim siyasetçiler ve ‘devlet adamları’ sevinemedi.
TERÖRLE MÜCADELENİN SİYASAL VE SOSYAL UNSURLARI-Akın Özçer
Terörle mücadelenin askeri/polisiye önlemlerden ibaret olmadığı, bu önlemlerin kapsamlı bir politikanın sadece küçük bir bölümünü oluşturması gerektiği hususunda herkesin artık birleştiği görülüyor.
82 Anayasası’na bu kez Göstere Göstere HAYIR
26 yıldır bu anayasa ile yönetiliyoruz. Yani 12 Eylül 1980’de yapılan darbe aslında 28 yıldır devam ediyor. 82 Anayasası, referandumun 26. yıldönümünde yeniden halkın oylarına sunuluyor.
Temiz Enerji Platformu Basın Açıklaması
Dünyada, özellikle gelişmiş ülkelerde pazar bulmakta zorlanan nükleer lobi ise, kırk yılı aşkın bir süredir açılan tüm ihalelerde başarısız olmasına karşın var olan hükümetin işbirlikçi yaklaşımı karşısında yeniden Türkiye’yi hedef seçmiştir.
Sınır tanımayan taraftarlar
Türkiye-Ermenistan kara sınırı 6 Eylül 2008 Cumartesi günü turistik geçişlere 24 saat'liğine açılsın!
Emret Komutanım-Kürşad kahramanoğlu
İşkenceye maruz kalmadan askere gitmemek istiyorsanız, ordunun doktor ve diğer yetkililerine eşcinsel olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor. Ordu, her zamanki pratik ve saçmalık kabul etmeyen metodu ile bu ispat işinde kanıt istiyor.
LGBTT Haberler
Lambdaistanbul Kapatma Kararına Karşı İmza Topluyor-Bakanlığa göre Türkiyede cinsiyet ayrımcılığı yok-Gay erkeğin beyni ile kadınınki benzer-Britanya’da eşcinsel devrim
2008 LGBTT Onur Haftası Programı
23-29 Haziran arasındaki LGBTT Onur haftası programı açıklandı
TÜRÇEP - Türkiye Çevre Platformu Basın Açıklaması
TÜRÇEP 7. Temsilciler Meclisi toplantısı 19-20 Ocak 2008 günlerinde Tarsus’ta yapıldı. Yerel, ülkesel ve küresel çevre sorularının görüşüldüğü toplantılarda aşağıdaki kararlar alınmış ve kamuoyu ile paylaşılmasına karar verilmiştir.
Bakanlar Kurulu'nun Kararıyla Eldorado Gold İzmir'i Susuz Bırakacak-BİA Haber merkezi
Bakanlar Kurulu, Efemçukuru Altın Madeni sahası içinde yer alan toplam 35 parselin, Eldorado Gold yararına acele kamulaştırılması kararını verdi.Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) dönem sözcüsü Avukat Arif Ali Cangı "Hükümet, halkının ihtiyaçlarını mı yoksa çok uluslu şirketlerin çıkarlarına göre mi hareket ediyor? Bunun anlamı altıncı şirketlerin taşeronluğu" dedi.


(Kasım 2007 öncesi)BU SAYFAYI TAVSİYE ET!