minidev
KISA VURUŞ
Bombacı general' beraat etti

Güneydoğu'da görev yaptığı dönemde, terörle mücadelede zafiyet gösteren hakimleri hizaya getirmek için evlerinin etrafına bomba attırdığını söyleyen emekli korgeneral Altay Tokat, yargılandığı askeri mahkemede beraat etti. Mahkeme, "Korgeneralliğe kadar yükselen bir kişinin bunu yapması düşünülemez “diyen savcılığın görüşünü paylaştı.

Askeri yargı sistemine göre Paşalık peygamberlik gibi bir mertebe .Paşa olunca hatasız olunuyor. Paşa suçunu röportajda gururla anlatmış olsa da (çünkü ona göre bu övünülecek birşey)  askeri yargıçlar "mademki paşadır !asla yapmaz diyorlar...

Tokat, Yeni Aktüel dergisine verdiği röportajda "Batıdan gelen memurlar, hakimler işin ciddiyetini anlamıyor, çok koordineli ve iyi çalıştık, baktım sonradan işler sakinleşince işi basite almaya çalıştılar... Onun üzerine hizaya gelsin diye iki yere bomba attırdım. Anladılar ki, çok dikkatli olmalılar" demiş, Genelkurmay Askeri Başsavcılığı, Tokat'ın bu sözleri üzerine, "Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki komutanlara olan güven duygusunu zedelemek" ve "Askerlik dönemindeki işlere ait açıklama yapmak" suçlamasıyla dava açmıştı.

 
BU BÖLÜMÜN DİĞER YAZILARI

(Kasım 2007 öncesi)
 


(Kasım 2007 öncesi)BU SAYFAYI TAVSİYE ET!